Radiojoodiravi 22.08.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul oleks vaja infot radiojoodiravi kohta. Üks minu sõbrabna elab Kasahstanis ja tal avastati türeotoksikoos 2-aste, sõlme pärast...talle soovitati teha radiojoodiravi Eestis..tahaks teada, kui kaua see ravi kestab, kus seda võiks teha, palju maksab, sest ta ei ole Eesti kodanik...või kelle juurde ma peaks pöörduma , et saada rohkem infot?

Ette tänades!
Lugupidamisega

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui tegemist on kilpnäärme sõlmelistest muutustest tingitud ületalitlusega, on radiojoodravi olemasolevatest parim ravimeetod. Radiojoodravi tehakse Eestis nii Tallinnas kui Tartus, Tallinnas Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja Ida-Tallinna Keskhaiglas. Minu teada ravitakse nii PERH-is kui ITKH-s ka välispatsiente.
Ravi kujutab endast radioaktiivse joodi kapsli ühekordset neelamist ega võta kaua aega. Kapsli tellimiseks Soomest peab siiski eelnevalt olema tehtud nn. joodiproov, et veenduda sõlme joodineelamisvõimes.
Hinnakirja ja korralduslike üksikasjade täpsustamiseks tuleks võtta ühendust PERH-i, ITKH või TÜK-i nukleaarmeditsiini osakonnaga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.