Kilpnäärme hormoonanalüüs 22.03.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Seoses juuste seisundi halvenemisega viimase poole aasta jooksul tegin kilpnäärme hormoonanalüüsi, mille tulemus on järgmine:

Tulemus Ref. väärtus
TSH 1,67 mIU/I 0,40-4,00
FT4 13,08 pmol/I 11,5-22,7
TPO-Ak 41 kU/I <60

Normiga võrreldes tundub, et tulemus on enam-vähem, aga palun siiski, seletage mu analüüsi tulemus ka n.ö "inimkeeli" lühidalt lahti, et oleksin seisundist teadlik.

Ette tänades!

TSH

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Polegi muud seletada, kui et kilpnäärme talitlus on normis ja kilpnäärmevastaste antikehade tiiter madal - seega ei ole Teil ka autoimmuunset kilpnäärmehaigust. Kilpnääre ei ole juuste seisundi halvenemise põhjuseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.