Kilpnäärme alatalitusest tingitud sümptomid 08.11.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Läksin arsti juurde tugevate peavaludega ning selgus, et kilpnäärme näitajad on natuke paigast (alatalitus), mida perearst ei pidanud vajalikuks uurida, kuid teise arsti arvamuse järgselt oli nõus seda tegema 3 kuu pärast (siiani pole uuringuid tehtud). Ennast häirisid tugevad peavalud, mis valuvaigistitele ei mõjunud, väsimus ning pidev unisus, hiljem lisandus ka ühe silma vahelduv udusus. Hiljem hakkasin pingepeavalude vastu võtma antidepressante,mis teigid olukorra paremaks (peavalu harva, rohkem energiat, silma udusust vähem), kuid pärmiseene rohtude võtmiseks lõpetasin antidepressantide võtmise, tagasi on valud ja väsimus ning tugev silma udusus. Olen tähendanud ka lihastõmblusi, mis muutuvad periooditi sagedasemaks ning siis jälle normaliseeruvad. Kas kõik need mured võivad olla üldse seotud kilpnäärme talitusega või muu endokronoloogilise haigusega? Siiani pole keegi mu muresid väga tõsiselt võtnud ning ei tea kas peaksin ise perearstil ennast soovitama kuhugi suunata.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mõõdukas kilpnäärme alatalitlus peavalusid ega nägemishäireid ei põhjusta, ka lihastõmblusi mitte. Soovitan paluda perearstilt saatekirja neuroloogi vastuvõtule, sest tugevad peavalud, mis ravile ei allu, vajaksid närviarsti poolt üle vaatamist. Näiteks on PERH-is neuroloogidel isegi spetsiaalne peavalu vastuvõtt, kuhu selliste probleemidega inimesi oodatakse. Kilpnäärme hormoonanalüüs vajaks aga kindlasti kordamist ja kui ka kordusanalüüsis on alatalitlusele viitav leid, tuleks konsulteerida endokrinoloogiga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.