Tsh tõus koos hcg-ga 19.09.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen eelnevalt tarvitanud l thyroxini 0.25 mg, et saada oma tsh normi.Mingil hetkel jäi sellest väheks ja juulis tarvitasin 0.50 mg, alatalitus läks üle ületalituseks ja seega vähendas arst toosi 0.25 mg peale tagasi. Oli soov rasestuda ja seega ootasin, et tsh kindlalt normis oleks. Augustis oli tsh normis, proovisime rasestuda ja see meil õnnestus. Kohe kui olin rasedustesti teinud ja teada saanud rasedusest, tõstsin annuse 0.50 mg peale. Endokrinoloogi vastuvõtule sain siis kui rasedust oli täpselt 4+0 nädalt ehk 5 päeva pärast koduse rasedustesti tegemist. Samal päeval sai ka uued vereproovid antud ja suureks üllatuseks oli tsh tõusnud hüppeliselt 26 peale. Arst eeldas, et see tõus on tingitud hcg-le ja tõstis rohu annust 0.75mg peale. Tänase seisuga on rasedust 5+0 nädalat ja täna tehtud vereanalüüs on järgmine
TSH 19.30
FT3 3.6
FT4 16.9
Kas antud rasedus tuleks pigem katkestada selliste näitude põhjal sest loode on juba saanud kahjustada?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Viimastes kilpnäärme hormoonanalüüsides on FT4 ja FT3 normi piires, seepärast arvan, et loode pole kahjustada saanud. Meili teel kõiki asjaolusid tundmata ei saa küll raseduse katkestamise soovitusi jagada. Soovitan olukord koos oma arstiga põhjalikult läbi analüüsida, hCG tõus põhjustab raseduse esimesel trimestril tõepoolest kilpnäärme näitudes segadust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.