higil hapukas lõhn 27.12.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 49 menopausis naine.Kuskil kuu aega tagasi märkasin,et higile on tekkinud hapukas lõhn.Hapu lõhn on ka uriinil.
Tugev higistamine esineb vahest öösiti,kuid see on vast seotud menopausiga.
Kas võib hapukas lõhn tulla sellest,et püüame kodus vähem tarbida pärmiga tooteid ja teeme ise naturaalse juuretisega leiba.Vahest tuleb leib pisut hapukas ja siis on hapu maitse ka suus tunda.
Millest võiks teravalt hapu higilõhn tingitud olla

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei oska kahjuks küsimusele vastata. Higilõhna muutus võib olla seotud menopausiga, kaalutõusuga, toiduga, nahabakterite koosluse muutusega vms. Igaks juhuks võiksite perearsti juures ka veresuhkrut kontrollida. Ühelegi endokriinhaigusele muutunud higilõhn otseselt ei viita.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.