Kilpnäärme testi tulemused 16.11.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tegin kilpnäärme testi kuna ei osanud enam seletust leida järgnevale:
külmatunne, kaalu paigalseis (võin ka mitte süüa, trenni teha, mitte midagi ei muutu), juuste väljalangemine, kuiv nahk, mälu halvenemine. Tulemused tunduvad muidu head aga üks näitaja on madalam pisut:
TSH 2.14 mIU/l
FT4 11.34 pmol/l
TPO 36 kU/l
Kas peaksin muretsema või midagi ette võtma?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie testi tulemused on korras. FT4 on küll normi alumisel piiril, kuid TSH on ideaalses vahelikus ja TPO tiiter madal. Kilpnäärme talitlus peaks selliste analüüside korral olema normis.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.