Joodi tarvitamine kogustes 1000 - 50 000 MCG 06.08.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kes on eestis joodi spetsalist, kes oleks kursis uuemate uuringutega suuremates kogustes joodi tarvitamises? Nagu kirjeldatud selles Dr. David Brownstein webinaris https://www.youtube.com/watch?v=rj-dwWsm8D0
Minu emal on autoimmuunne türeoidiit ja minul on antikehad. Aasta tagasi sai viimati kontrollitud ja siis haigust veel ei olnud aga väike nihe näitudes oli.
Siin on ravijuhised mis võiksid mind aidata https://www.youtube.com/watch?v=3kKmZIjFS9I&list=PL039FD51972671EF0
Sooviksin alustada joodi toidulisandite manustamisega ja teha seda koostöös spetsalistiga, kes mõistab webinaris kasutatud terminoloogiat ja ravivõtteid.
Sooviks alustada näiteks selle preparaadiga http://www.globalhealingcenter.com/nascent-iodine-detoxadine.html#faqs

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Minu seisukoht on, et autoimmuunne kilpnäärmehaigus ei ole kuidagi seotud joodivaegusega ja joodi tarvitades Te seda ei paranda. Autoimmuunse kilpnäärmehaiguse levimus on pigem kõrgem piisava või rohke jooditarbimisega piirkondades kui joodivaegusega piirkondades. Joodivaegusega piirkondades on sagedasemad kilpnäärme sõlmelised muutused. Autoimmuunse kilpnäärmehaiguse korral on oluline perekondlik eelsoodumus nagu ka Teie puhul ilmneb. Suured joodikogused võivad autoimmuunse kilpnäärmehaigusega inimesel esile kutsuda kilpnäärme talitlushäireid suurema tõenäosusega kui terve kilpnäärmega isikutel. Seega mina Teile joodi ei soovita. Antikehade olemasolu iseenesest veel üldse mingit ravi ei vaja, vaid näitab lihtsalt kõrgenenud riski talitlushäire tekkimiseks. Seega ei pea Te ennast üldse kuidagi haigena tundma, lihtsalt kord aastas kontrollima. Kui aga talitlushäire tõepoolest tekib, tuleb vastavalt ka ravida ja jood siin ei aita.
Suurtes kogustes tarvitatakse joodi meditsiinis üsna palju - joodi sisaldavad enamus kompuutertomograafilise ja röntgenuuringute kontrastained, joodirikas on oluline südameravim amiodaroon. Nii näeme me üsna palju ka suurte joodikoguste kõrvaltoimeid, millest osa ongi seotud kilpnäärme talitluse muutustega. Soovitan enne mistahes internetijama enda peal proovimist tõsimeeli järele mõelda, kas seda ikka on tõesti vaja.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.