Sooviks saada veidi selgitus oma vereproovi kohta 02.06.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Perearst tegi seekord veidi pohjalikuma vereproovi.
Kahjuks ei saanud ma aru, mida oma naitajatest jareldada.
Oleksin vaga tanulik, kui saate veidi selgitada, mida alljargnevad naitajad tahendavad.
Triglutseriidid 2,8 Glukoos 10,3
Insuliin 6,7 c peptiid 586
HbA1C glukohemoglobiin 7,4
HbA1c IFCC 57,4
Mida Teie sellisest vereproovist jareldaksite
Olen vastuse eest sudamest tanulik

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Järeldan, et tegemist on rahuldavalt kompenseeritud 2. tüüpi diabeediga. Veresuhkur võiks olla veidi parem ja siin tekib küsimus, miks metformiini ja Victoza annused nii madalad on. Kas Te ei talu suuremaid annuseid?
Metformiini võiks võtta ikka vähemalt 850mgx2 või 500mgx3 ja Victoza tavaline annus on 1,2mg päevas. Perearst on seoses Teie haigestumisega suhteliselt noores eas tõenäoliselt tahtnud näha, kas ja kuivõrd suudab Teie kõhunääre insuliini toota. Need väärtused (insuliin ja C-peptiid) on enam-vähem normi piires.
Triglütseriidid on mõõdukalt kõrgenenud ja viitavad lipiidide ainevahetushäirele, mis diabeetikutel on üsna sage.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.