Lühike pikkus 18.04.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere ma olen 15 aastane tüdruk saan paari kuu pärast 16 ja ma olen 147cm pikk ja see teeb mulle väga muret et 5 klassi lapsed on isegi minust pikemad kas te oskaksite mind aidata selle murega?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kuigi Sa ise ehk nii ei arva, on meditsiinilises mõttes 15a. vanune isik laps. Oma murega tuleks pöörduda lasteendokrinoloogi poole. Saatekirja annab perearst. Oluline on ka, kuidas varem kasvanud oled, kui pikad on ema-isa ja kas menstruatsioonid on juba alanud. Neid aspekte saab samuti perearsti juures täpsustada.
Lasteendokrinoloogid võtavad vastu nii Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastehaigla konsultatiivses polikliinikus kui Tallinna Lastehaigla polikliinikus ja Tallinna Kesklinna Lastepolikliinikus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.