öine meeletu higistamine 09.02.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mure selline,et pole suur higistaja, aga öösiti higistan nii, et voodi pole lihtsalt märg vaid lausa ujub. See on eriti hullem veel enne menstruatsiooni tulekut. Põen 16 aastat juba diabeeti, kõrge vererõk, kilpnäärme alatalitus. Need on korras ja pole varem probleemi tekitanud. Arst ütleb et hormoonidest, aga edasi, see on ju ebamugav, kuidas saan ennast siis aidata.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui olete insuliini süstiv diabeetik, on kõige sagedasem öise higistamise põhjus öine hüpoglükeemia. Kindlasti kontrollige oma veresuhkrut korduvalt kella 02.00-03.00 paiku. Kui hüposid siiski ei esine, võib edasi mõelda. Kilpnäärme ravi võib soodustada öist higistamist üleannustamise korral - kilpnäärme hormoonanalüüsi võiks igaks juhuks ära teha. Neerupealiste ja suguhormoonid higistamist ei mõjuta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.