Halb enesetunne peale IUI -d 15.06.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Põen mage diabeeti.
Minul toimus reedel 12 juunil Pelgulinna Reproduktiivmeditsiini keskuses IUI. Seda 5 korda. Laupäeval 13 juuni hilisõhtul hakkas mul halb, väike iiveldus ja magada ei saa. Voodis pikali silmad kinni saab olla aga nii kui hakkan uinuma tekib selline tunne, et miski rõhub peas ja kehas tekib pinge ja värinad.Seda on olnud nüüd kaks ööd järjest. Kahjuks on minu oma arst (reproduktiivmeditsiini keskuse) terve see nädal konverentsil ja temaga nõu pidada ei saa. Teine arst seal ei oska öelda, miks mul magades sellised sümptomid on. Kas näete/oskate öelda Teie kas siin vöib olla mingi seos mage diabeediga? Kas mul oleks võimalus tulla Teie vastuvõtule, et teha vereanalüüse? Kas need on korras?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Seost miniriniga siin otseslt olla ei tohiks, kuigi rasedatel võib minirini vajadus muutuda. Soovitan kasvõi perearsti juures määrata seerumi naatriumisisalduse ja osmolaalsuse, lisaks jälgida ööpäevase uriini kogust. Samuti võiksite oma endokrinoloogiga ühendust võtta. Kõige parem oleks konsulteerida endokrinoloog-günekoloogiga (ITKH-s dr. Jakovlev ja dr. Verrev), kellel on suured kogemused günekoloogiliste manipulatsioonide endokriinsete mõjude alal. Mina ise olen Eestist ära ja hetkel minu vastuvõtule tulla ei saa.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.