Kilpnäärme alatalitlus raseduse aeg 01.04.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tervist! Soovin teilt küsida mis on normaalne kilpnäärme näit... Mul mingeid kaebusi selles osas ei ole kunagi olnud! Minul oli enne rasedust 3.6 ning arstid ütlesid et see on hästi, nüüd raseduse keskpaigas on mul näit 3 ning arst arvas et see on liiga kōrge.. Mis on teie arvamus ning kas ma peaksin tegema mingit ravi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mitterasedatel täiskasvanutel on TSH normiväärtused 0,4-4,0 mIU/l. Rasedatel on vastavalt trimestrile veidi erinevad normiväärtused (veidi madalamad, kui mitterasedatel). Mõned kolleegid lähtuvad aga soovitusest hoida rasedatel TSH nn. ideaalses normivahemikus 1-2,5 mIU/l.
Kui Teil autoimmuunset kilpnäärmehaigust ei ole (kilpnäärmevastaste antikehade tiiter on madal) ja FT4 on normis, siis pole ravi TSH 3,0 mIU/l väärtuse juures tõenäoliselt vajalik. Kui on tegemist autoimmuunse kilpnäärmehaigusega ja/või FT4 on normist madalam või normi alumisel piiril, oleks L-türoksiini väike annus soovitav.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.