Autoimmuune türeoidiit ja rasedus 30.03.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul on diagnoositud autoimmuune türeoidiit ja olen lapseootel 7+6. Sai käidud ka endokrinoloogi juures, et verenäite kontrollida. Seal öeldigi, et krooniline põletik, aga T4 oli täiesti normis ning hetkel ravimeid ei saanud. Samas ennast ämmaemanda juurde olles, tekkis ta küll küsimus, kas tõesti midagi ei kirjutatud? Olengi nüüd mures ja sooviksin veel teie arvamust.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui hormoonanalüüs oli korras, siis Te mingit ravi ei vaja. Kroonilist autoimmuunset türeoidiiti ravitakse ainult juhul, kui see põhjustab üle- või alatalitlust. Kui talitlus on normis, pole muretsemiseks põhjust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.