Kilpnäärme alatalitusest 21.10.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 38 ja esimene laps on 9 aastane. Nüüd on soov saada teine laps. Palusin arstil iga aastasele kontrollile lisaks teha ka kõik muud, et veenduda, et tervis oleks korras.
Siis selgus, et mul on vähene kilpnäärme alatalitus. Pole sümptomeid v.a. väsimus. Poolteistaastat tagasi saime teada ema raskest ja ravimatust haigusest, kaks kuud tagasi lahkus ema minu juurest. See on minu ainuke mure.
Kas kilpnäärme alatalitus on midagi väga tõsist ja kas see võib taksitada minu teise lapse saamist?

Heade soovidega

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Eluohtliku või sandistava haigusega tegemist ei ole. Rasestumist võib see siiski takistada, mistõttu on adekvaatne asendusravi kindlasti vajalik. Asendusravi korraldab kas perearst ise või suunab selleks endokrinoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.