Kilpnäärme yletalitus 03.10.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Alles hiljuti diagnoositi mul selline haigus (Kilpnäärme yletalitus) ja raviks määrati Propral 10mg...minu kysimus aga oleks selline,et mida siis ikkagi söögiks tarbida?...Olen otsinud internetist palju sellekohast teavet ja saanud erinevaid vastuseid, Näiteks,ei tohi syya rafineeritud toite,suhkrut,piimatooteid,nisu,kofeiini...ja samas kirjutatakse et piim on kasulik ja muidugi rohelised juurviljad. Mis siis nyyd öige on? Tänan

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Propranolool ei ravi kilpnäärme ületalitlust, vaid aeglustab südametegevust. Kilpnäärme ületalitluse raviks on Eestis kaks preparaati - tiotiil ja thyrozol.
Dieedipiiranguid kilpnäärme ületalitluse korral ei ole - süüa võite kõike, ka energiarikkaid toite. Kilpnäärme ületalitlus põhjustab organismi energiavarude ülekulutamist - kehakaal langeb, aja jooksul tekib väsimus ja jõuetus. Seega peaks toit olema igati täisväärtuslik (vitamiinid, mineraalid), samas ka piisavalt energiat andev (süsivesikud).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.