Unustasin kilpnäärme ületalitluse tabletti võtta 17.12.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mul diagnoositi umbes kuu aega tagasi kilpnäärme ületalitlus. Olen 12.novembrist 3x päevas 2 Tiotil tabletti korraga võtnud ja südamele 3x 1 tablett Propra-ratiopharm 40mg võtnud, aga eile õhtul ununes nii Tiotil kui Propra. Kuidas peaksin edasi tegutsema? Kas võtma tableti kindlasti järgi või antud unustamine ei mängi olulist rolli ja jätkan tavapärase annustamisega? Olen hetkel välismaal (Eestiga ajavahe 6h ees) ja seetõttu ei ole võimalik ka oma arstiga kontakteeruda...
Küsimus ka ravi kohta üldiselt: olen teadlik, et raviga kaasneb kaotatud kilode tagasitulek. Olen praeguseks +2kg juurde võtnud. Raviga on kaasnenud ka rindade tundlikkus/valulikkus ja suurenemine. Kas see on antud ravi puhul normaalne? Ja kui kaua rinnad valulikud võivad olla (ravi algusest siiamaani valusad)?

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Unustatud annust n.-ö. järele võtta pole vaja. Jätkake tavapärast ravireziimi ja püüdke enam mitte unustada. Mõningane kaalutõus ravi foonil kindlasti tuleb (mitte üle 10kg). Rindade pakitsust ja suurenemist seostaksin pigem haiguse enda kui raviga. Kuu aja jooksul peaksid kõik peamised vaevused ravi foonil taanduma.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.