Veresuhkru madalaim soovitav väärtus diabeetikul 06.08.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Palun öelge, milline on madalaim (glükomeetriga mõõdetud) veresuhkru väärtus, millest allapoole ei ole soovitatav veresuhkrul lasta langeda?
Tegemist tablettravil oleva 2. tüübi diabeedihaigega.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitav minimaalne veresuhkru väärtus diabeetikule võiks olla 4 mmol/l. Sel juhul ei esine veel ka mingeid liigmadalaast veresuhkrust tingitud vaevusi, sest tegemist on normi piiridesse jääva väärtusega.
Soovitav maksimaalne veresuhkru väärtus tablettravil diabeetikule võiks olla 10 mmol/l (aga seda loomulikult mitte tühja kõhuga, vaid peale sööki).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.