Diabeet? 29.05.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Tekkisid 2 kuud tagasi selllised kaebused nagu närvilisus, südamekloppimine, iiveldus, külm higi, mõtlemis-ja keskendumishäired, nõrkus, segasus, jõuetus, vedelikupuudus.

Nüüd üle kuu aja tagasi käisin uuringutel ja leiti autonoomse närvisüsteemi häire, millest tingituna soolte tegevuse häired, väljaheide ka imelik...nagu toiduosad oleks seedimata ja rasvane...

Nüüd peale seda seisund ainult halvenenud...ja olen tähele pannud, et just pärast süsivesikuterikka toidu tarbimist...eriti mesi ...

Kehakaal ainult langenud, kuigi söönud palju -kuna arvati, et anoreksia, olen juba kuu aega võidelnud sellega ja üritanud kaalus juurde võtta, aga ei tule midagi ja enesetunne lihtsalt jube...Pearinglused ja iiveldushood ja imelik tunne pidevalt.

Lisandunud ka valud rindkere piirkonda ja selga...samuti jalgades kahtlased valud ja veresooni on katki läinud...jalad on ka tundetud, samuti kätel paar kohta...

Kardan, et on diabeet hiliste tüsistustega....
Kuna veresooned ahenenud, käed ja jalad kogu aeg külmad, kuna veri ei käi ka ringi.
Lisandunud ka valud rindu ja selga ning õhupuudustunne...samuti jalgades kahtlased valud ja veresooni on katki läinud...jalad on ka tundetud, samuti kätel paar kohta...

Silmanägemine läheb samuti halvemaks...

Leiti ka Tuumavastased antikehad verest ja lugesin, et diabeet samuti autoimmuunhaigus...

Selline küsimus, et kuhu arsti poole pöörduda, kes tegeleks rohkem just diabeediga ja selle hiliste tüsistuste uurimisega...kes viitsiks uurida ja saata, kuhu vaja?

Olen uurinud, et need võivad olla diabeedi tunnused ja valud võivad olla pankreatiidist...

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kallis patsient - suhkurtõvega on kõik väga lihtne. Kui veresuhkur on tõusnud üle suhkurtõve diagnoosimiseks vajalike kriteeriumide (neid tunneb iga perearst), siis on tegemist suhkurtõvega. Kui veresuhkur on normis, siis suhkurtõbe ei ole ja ammugi ei saa rääkida suhkurtõve kaugtüsistustest. Ükskõik, millised on vaevused või ka mistahes uuringute tulemused - normaalsete veresuhkruväärtustega suhkurtõbe pole olemas. Suhkurtõve diagnoos on nn. perearsti diagnoos ja kõik, mis teha vaja, on määrata veresuhkru väärtus (soovitavalt hommikul tühja kõhuga veeniverest). Tegelikult, arvestades, et Teil on leitud verest ka tuumavastased antikehad, arvan, et veresuhkru analüüsgi pole tegemata jäänud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.