Kuidas kujuneb kilpnäärme ületalitlusest alatalitlus? 09.04.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Soovin aru saada, kuidas on minu haigus välja kujunenud.
Endokrinoloogi diagnoos on selline:
Ravimite ja muude eksogeensete ainete põhjutatud hüpotüreoos; krooniline türeoidiit. Kas hüpotüreoos põhjustab türeoidiiti või on see vastupidid?
Kas haigus on tekkinud seoses ealiste muutustega või on see välja kujunenud pikema aja jooksul?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõik on suhteliselt tavapärane ja loogiline. Tegemist on autoimmuunse kilpnäärmehaigusega, mis noorpõlves on põhjustanud ületalitlust, kuid aastakümnete möödudes on kilpnäärme niiöelda "läbi põletanud" ja tekkinud on kilpnäärme puudulikkus, mis vajab asendusravi sünteetilise kilpnäärmehormooniga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos