Kas põhjus võib olla kilpnäärmes? 21.03.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen jaanuarist saati palavikus 37,2-37,5. Pidev väsimus- ja jõuetustunne.
Uuriti kopse, need korras. Varasemalt on diagnoositud südame rütmihäired (seda 3a tagasi). Umbes samal ajal algas ka kaalutõus, kuigi toitumisharjumused pole muutunud. Samas seda poomistunnet, mida kilpnäärme probleemide tõttu on kirjeldatud, mul pole.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärmehaigused peale rasket ületalitlust põhjustava diffuusse toksilise struuma palavikku ei põhjusta. Ületalitluse korral aga võtaksite kaalus alla, mitte juurde. Lisaks vaevaksid Teid käte värisemine, unehäired, kõhulahtisus jne. Ka kilpnäärme alaäge põletik võib mõnikord palavikku põhjustada, kuid mitte nii pikaajalist ja siis peaksite lisaks tundma ka kaela piirkonnas tugevat valu.
Seega on Teie poolt kirjeldatud vaevuste alusel kilpnäärmehaigus põhjusena ebatõenäoline.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.