Kilpnäärme haigus? 15.08.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Kas probleem võib olla kilpnäärmes, kui mul läheb süda pahaks autosõidust või ka kiikumisest? Mul hakkab halb, aga see tunne tekib kaelal. Süda läheb ka pahaks, kui ma kannan kõrge kaelusega pluuse, mis ei pruugi kaelale eriti lähedalgi olla. Sümptomitena on:
-väsimus, unisus päeval, ka pärast korralikult magatud ööd;
- külmatunne
- mälu halvenemine
- kaalutõus
- juuste hõrenemine
- kuiv nahk
- meeleolu langus

Ma võin magada üle kaheteist tunni, aga väsimus on endiselt. Mulle tundub, et kaela alumine osa on paksem.
Kas need sümptomid võivad viidata kilpnäärme haigusele?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Autosõidu või kiikumise puhul tekkiv iiveldus ei ole kuidagi seotud kilpnäärmega, vaid hoopis sisekõrvas paikneva tasakaaluelundiga. Tavaliselt jäävad need vaevused lapseikka, kuid esinevad siiski ka mõnel täiskasvanul. Väsimust, meeleolu langust, mälu halvenemist, juuste hõrenemist ja naha kuivust tuleb aeg-ajalt ette ka igal tervel naisel. Soovitan perearstiga igal juhul nõu pidada. Ta annab Teile soovitusi autosõidu paremaks talumiseks ja saab vajadusel kontrollida ka kilpnäärme talitlust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.