6 a tütar-kehakaal tõusnud, kasv aga pole (lisaks higistamine) 10.04.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Minu tütar oli kogu aeg kõhna ja lühike (sündis 2347g 47cm üsasisese kasvupeetusega 38+0. Terve, tubli. Kehakaal oli 20-30 protsentiili juures, pikkus 10-15 juures.
Vahepeal ei mõõtnud (5-6 a andmed puuduvad), kuid veel eelmine suvi oli ta üsna kõhna.
Nüüd aga 22.5 kg, 115-116cm ja mai kuus saab 7. Välimuselt ka selgelt kogukam.
Lisaks on tal umbes 5 aastaselt juba ka selge higihais kaenlaalustes.

Kas võiks pöörduda perearsti poole, et teha vereanalüüs? Ega pole kilpnäärme ala-ületälitust, neerupealiste ületalitlust? Infot otsisin ise internetist, kuna perearst kaalutõusu mure peale ei soovitanud ühtegi uuringut. Ütles vaid, et ootame ja mõõdame mais uuesti.

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan siiski lisaks perearstile ka lastearsti juures ära käia. Puberteedi alguseks on vara. Samas kaaluiive koos kasvu peetumisega võib tõepoolest viidata endokriinhaigusele.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.