Neelamistakistus- endokrinoloogiline probleem? 30.03.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Probleem algas paar aastat tagasi. Alguses andis tunda ainult siis, kui olin magama jäänud pea vales asendis. Ärkasin tunde peale, nagu oleks klomp kurgus. Nüüd on see süvenenud. Magada saan ainult teatud asendis, muidu tekib poomistunne ja ajab oksele. Viimasel nädalal tunnen seda tükki vasakul pool kõris pidevalt. On iiveldustunne ja sellest tulenevalt ka suurenenud süljeeritus. Vasakult poolt kaela kombates tekib okserefleks. Halvenenud on ka üldine enesetunne. Pidev väsimus, südamekloppimine, käed värisevad, külmatunne, higistamine. Ei te, kas pöördusin üldse õige spetsialisti poole. Olen tänulik, kui vastate.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõik on tegelikult väga lihtne. Kui kilpnäärme ultraheliuuring ja hormoonanalüüs olid korras, on kilpnääre terve ja ei ole Teie vaevuste põhjuseks. Tuleb edasi uurida. Võimalik, et probleeme on hoopis seedetraktis. Iiveldus ja suurenenud süljeeritus viitaksid nagu selles suunas. Kui vaevused pole leevendunud, tuleb uuesti perearstile pöörduda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.