Pressiv tunne kurgu piirkonnas 25.08.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem selles, et olen olnud pikalt depressioonis, nüüdseks on see hakanud vaikselt taanduma, kuid on säilinud imelikud sümptomid, nimelt arvuti taga olles
hakkab kõri piirkonnas pressima ja tulitamana ning üldenesetunne on ka kehvake. Pidev nõrkus ja väsimus ja kehakaal on palju langenud. Tegin kilpnäärme näidud verest, mis olid korras, samas on paljud rääkinud, et vereanalüüsid alati ei pruugi kilpnäärme seisundist adekvaatset pilti anda, tuleks teha ka ultraheluuring kilpnäärme suurenemise kindlaks tegemiseks!
Väike hirm ongi selles, et äkki pikad arvuti taga istumise perioodid depressiivse seisundi ajal, kui immuunsüsteem oli väga nõrk, on kuidagi mõjutanud kilpnääret!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Igaks juhuks võib kilpnäärme ultraheliuuringu ju teha, kuid korras hormoonanalüüs näitab kilpnäärme normaalset talitlust ja seega ei saa kilpnääre olla nõrkuse, väsimuse ja kaalulanguse põhjuseks. Mõnikord võib kilpnäärme talitlushäire jääda depressiooni sümptomite varju (eriti alatalitluse korral) või vastupidi, kuid korras hormoonanalüüs peaks sellise võimaluse Teie puhul välistama.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.