Kõrge veresuhkur, 1 tüüpi diabeet 25.04.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere taas,
küsin veel üle, kuna abikaasale määrati raviks nii Lantus 24h kui ka Apidra.
Kas neid ikka peab ja tohib koos süstida? Miks peab mõlemat süstima?
Küsin Teilt, sest kahjuks ei saanud ma raviarstilt neid vastuseid.
Aitäh.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Veelkord soovitan tungivalt sisse seada normaalne kontakt oma abikaasa raviarstiga. Uskuge mind, küsimusi tuleb veel ja veel. See on alles algus. Interneti teel ei saa ega tohigi ravida ühtegi patsienti. Siin võib anda üksnes väga üldisi ja põhimõttelisi vastuseid.
Nii ka seekord - jah, süstima peab mõlemat ravimit. Jah, neid võib süstida ka ühel ajal (kummalgi insuliinil on loomulikult eraldi automaatsüstal). Süstima peab mõlemat, kuna Apidra on lühitoimeline insuliin toiduga saadud süsivesikute ainevahetusse lülitamiseks, Lantus aga pikatoimeline insuliin põhiainevahetuse kindlustamiseks.
Tervitades ja suhtlemisjulgust soovides,
dr. Anu Ambos.