Kõrge veresuhkur, 1.tüübi diabeet 25.04.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
kirjutasin Teile mõned päevad tagasi, et elukaaslasel avastati 1. astme diabeet. Nüüd on selline lugu, et talle määrati raviks : Lantus 18 ühikut -hommikuti ja Apidra 3xpäevas 8ü,10ü,8ü. Kuid veresuhkru tase on ikka kõrge üle 12 päeval ja õhtuks on suhkur normis u 5,6. Aga mureks see, et kas ikka võib ja peab mõlemat süsti tegema?
Küsimus veel selline, et kas tõesti peab kohe hakkama süstima? Olen kuulnud, et on võimalik ka tablettide abil veresuhkrut kontrolli all hoida ja kui tabletid ei aita, siis minnakse süstimise peale. Või siiski 1 astme diabeeti muudmoodi ei saa ravida?
Aitäh .

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
1. tüüpi suhkurtõve ravi on kahjuks võimalik ainult insuliiniga. Tablettravi on haiguse esimestel aastatel võimalik 2. tüüpi diabeetikutel.
Teie abikaasa veresuhkrud ei olegi enam nii halvad, kui õhtuks on veresuhkur 5,6 mmol/l. Tõenäoliselt peab veel veidi suurendama hilisõhtust Lantuse annust, et ka saavutada ka hommikul paremad näitajad. Veresuhkru täpsemast reguleerimisest soovitan siiski rääkida abikaasa raviarstiga, kes teab täpselt asjaolusid ja annab nõu insuliini annustamise suhtes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.