Kilpnäärme puudulikkus ja soov rasestuda 07.02.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kuna endokrinoloogi juurde on pikad järjekorrad, paluks Teie abi. Mul diagnoositi kilpnäärme puudulikkus. Siis oli TSH väärtus 36,2. Perearst määras L-Thyroxini 50 mg 1 tbl päevas. Järgmised näitajad on olnud 7, 09, 16,7 6,7 ja jaanuaris tehtud analüüs näitas 4. Jäeti sama annus. On soov rasestuda. Siis peaks olema TSH 1-2,5, nagu Te siin vastasite ühele küsijale. Kas Te oskate öelda, kui palju ma peaks seda ravimit võtma, et õnnestuks loomulikul teel rasedaks jääda? Mais ootab IVF-i teine kaste. Tahaks ikka selle asja korda saada. Suur tänu Teile vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõigepealt pole mõtet IVF-i teha enne, kui hormoonid täiesti korras. Seda esiteks. Teiseks arvan, et aeg on L-türoksiini annust suurendada esialgu 75 mcg-le päevas (poolteist 50 mcg-st tabletti päevas) ja siis kuu aja mõõdudes tõenäoliselt 100 mcg-le päevas. Viimast annust soovitan võtta 2-3 kuud ja siis teha kilpnäärme hormoonanalüüs (nii TSH kui FT4). Kui siis on hormoonid korras, võib hakata IVF-i planeerima. Ravi L-türoksiiniga on eluaegne ja oletan, et püsiannuseks jääb 100 mcg päevas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.