Kilpnäärme puudulikkus ja rasestumine 27.01.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul diagnoositi 2009. aasta augustis kilpnäärme puudulikkus. Siis oli TSH 36,6. Perearst määras L- Thyroxini 1 tbl päevas. Võtan siiamaani. TSH näitajat kontrolliti iga 3 kuu tagant. Selle aasta jaanuaris oli TSH väärtus 4. Tsükkel on nüüd 30 päeva, enne kõikus 30-36 päeva vahel. Mehe sperma näitajad on keskmised. Üle 4 aasta pole õnnestunud rasestuda. Meil on selja taga 1 ebaõnnestunud IUI ja 1 ebaõnnestunud IVF. IVF-i arst arvas, et probleem on pigem minupoolne, kilpnäärme puudulikkusest tingitud. Kas Te saaksite seletada, kuidas see mõjub rasestumisele? Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Adekvaatsel asendusravil hüpotüreoos ei saa olla viljatuse põhjus. Teile võib soovitada asendusravi annuse minimaalset suurendamist, et TSH püsiks vahemikus 1,0-2,5 mIU/l aga see on ka kõik, mis selles suhtes teha annab.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.