Juuste väljalangemine ja kilpnäärme ületalitlus 21.12.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, 4 kuud tagasi diagnoositi mul kilpnäärme ülatalitlus. Võtsin alguses Tiotili 6 tbl ja hiljem 3 tbl päevas. Detsembri alguses käisin neelamas rad.joodi kapslit. Juba nädalakese on juuksed täiest lahti, tuleb ikka peotäite kaupa. Kas nüüd võivadki peast tulla kõik juuksed ja millest see tingitud on?
Kaunist jõuluaega!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Juuste tavapärasest suurem väljalangemine on seotud nii kilpnäärme ületalitluse kui selle raviga. Kõikide juuste väljalangemine kilpnäärme ületalitluse ja radiojoodravi kontekstis on üliharv ja seega ebatõenäoline. Juuste väljalangemine väheneb kilpnäärme talitluse normaliseerudes taas normaalsele tasemele.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.