Kuidas pikemaks saada? 13.05.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 16-aastane ja kõigest 157 cm pikk. Kas oleks mingit meetodit kuidas pikemaks saada? Vanemad on 170 cm pikad . Olen kuulnud midagi kasvuhormoonitablettidest vms .. oskate ehk aidata?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui menstruatsioonid on alanud, enam pikemaks kasvada ei saa (1-2 cm võib siiski aastate jooksul lisanduda). Ka kasvuhormooni abil mitte. Kasvuhormooni manustatakse vajadusel mitte tablettide, vaid igapäevaste nahaaluste süstidega. Ka Teie isa on suhteliselt lühikest kasvu. Võimalik, et tema suguvõsas on lühemaidki naisi kui Teie.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.