Vereproov ja tattoo tegemine 07.05.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin lasta teha endale tattood, kuid lugu selline, et pean minema andma vereproovi kilpnäärme uuringuteks. Küsimus sellest, et kui tattoo tehtud, kas võib see mõjutada vereproovi tulemusi ja kas ma peaksin enne tattoo tegemist andma ära vereproovi ja ootama selle tulemusi? Või sellest ei olene ja võin isegi siis, kui tattoo tehtud, teha vereproovi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tattoo ei mõjuta kuidagi Teie kilpnäärmeuuringute tulemusi, seega võite analüüsi rahulikult anda ka pärast tattoo tegemist.
Terviseriskid tätoveerimisel on seotud võimalike bakteriaalsete või viirusinfektsioonidega. Seega võib see olla mõnevõrra ohtlik isikutele, kellel on probleemid immuunsusega või kelle organismis haigused soodustavad nakkuse levikut (näiteks diabeetikud).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Sjörgeni sündroom ja tattoo

Tere, tahtsin küsida. Kui mul on sjörgeni sündroom ja soovin teha tattoo, kas siis see vere andmist ei mõjuta? Mingid näitajad jne.
Aitäh

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Küsimus on tulnud veidi valel aadressil - Sjögreni sündroomiga tegelevad reumatoloogid. Arvan siiski, et korrektselt tehtud tätoveering, mis põletikku ei tekita, ei tohiks analüüside tulemusi ...

Loe edasi

Tattoo

Tere,
sooviksin teha endale tatood seljale umbes 5x5 suurust, aga kuna põen diabeeti, siis tekitab see pisut kõhedust, et kas kõik ikka möödub probleemideta.
Viimane kolme kuu veresuhkru keskmise ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Tõepoolest võivad diabeetiku organismis nakkust põhjustada ka meie nahal tavapäraselt elavad mikroobid. Samuti levib nakkus suhkruhaige kehas ülikiiresti.
Seega soovitan tattood planeerides ...

Loe edasi

menstruatsiooni puudumine

Olen 18 a ja 11 kuud vana tütarlaps, viimane menstruatsioon oli mul 14 kuud tagasi. Kaks korda on menstruatsioon siiski selle aja jooksul ka olnud, kuid väga tagasihoidlikult (1-2-päevaline, väga väikese ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Olete aastate järgi täiskasvanud naine ja seega peab ka Teie menstruaaltsükkel olema välja kujunenud ja toimima looduse poolt seatud regulaarsusega. Menstruaaltsükkel on väga tundlik mistahes ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: