Kõrged veresuhkruväärtused insuliini süstijal 13.03.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen juba diabeedipuhune süstija - Levemir 34 ühikut õhtul alates oktoobrist e.a. ja kaks nädalat tagasi lisandus 3 x päevas enne sööki 6 ühikut Apidra. Üle paari kuu tagasi ärkan öösel üles, tuleb palavuse hoog ja higi. Kella 3 paiku mõõdan, suhkur on 8,8 ja kell 5 hommikul on 9,9 ja 8,30 on 9,6. Midagi ma ei söö öösel. Miks see on nii? Kas insuliini on palju või ma ei kannata Levemiri? Samas hakkab ka süda võbisema. Olen ka allergiline teatud ravimite suhtes.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie öised veresuhkrud on veidi kõrgevõitu, kuid üsna stabiilsed. Higistamise ja palavushoo põhjused jäävad sellisete veresuhkru väärtuste juures ebaselgeks, kuna veresuhkru ülemäärast langust, mis sarnaseid vaevusi esile võiks kutsuda, Teil ei ole. Pigem võiks paremate veresuhkru väärtuste saavutamiseks Levemiri annust veidi suurendada (38-40 TÜ). Viiteid sellele, et Te Levemiri ei taluks, Teie kirjast küll ei leia. Mõnikord aitab insuliinravi tulemusi parandada ka jätkuv suukaudne metformiin 1,5-2g päevas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.