Veresuhkru näit 5,8 05.10.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Veeniverest tühja kõhuga võetud veresuhkru näit oli 5,8. Eelneva 5 aasta lõikes on näit olnud 5,3-5,5 vahel. Kas peaksin mures olema Ja millest selline tõus võiks olla tingitud? Olen 50a naine, sale ja magusasõber. Kas peaksin oma toitumisharjumusi muutma? Ka kolesterool oli tunduvalt tõusnud 5,3-lt 6,3-ni.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Muretsemiseks pole põhjust, sest suhkurtõvele Teie veresuhkru väärtus ei viita. Samas soovitan veresuhkrut kindlasti kord aastas kontrollida, jälgida kehakaalu ja olla sportlik. Mõõdukat maiustamist keelata pole esialgu alust.
Kõrgenenud kolesterooli väärtuste tõttu tuleks perearstiga läbi arutada Teie südame-veresoonkonna haiguste riskid ja vastavalt sellele korrigeerida dieeti või hakata võtma kolesterooli langetavaid ravimeid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.