kilpnaarme alatalitus ja kaalus juurdev6tt 29.07.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul avastati kilpnaarme alatalitus aasta tagasi, TSH 14,7. Olen votnud L-thyroxine 100mcg kord paevas ning aastaga kaalus juurdevotmine ei ole enam ni probleemiks nagu enne. Kyll aga paneb kysima, kui olen kohtunud inimestega kellel on ka kilpnaarme alatalitus ja kes on rohtude peal, kuid siiski vaga suurelt ylekaalulised. Kas hormoontablettide v6tmine tagab normaalse ainevahetuse voi on siiski t6enaolisus, et kaalu t6us ja aeglane ainevahetus j22vad probleemiks.

Ettet2nades M.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui asendusravi (L-türoksiin) foonil on kilpnäärmehormoonid korras, ei ole lisanduvad kilod kuidagi kilpnäärme talitlusega seotud, vaid põhjustatud enamasti ikka ülesöömisest ja vähesest liikumisest. Ära ei tohi loomulikult unustada ka pärilikku eelsoodumust rasvumiseks.
Seega tagab L-türoksiini adekvaatne asendus küll normaalse kilpnäärmehormoonide sisalduse veres, kuid mitte saledust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.