kilpnäärme ületalitus? 25.07.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Paluksin Teie kommentaari minu kilpnäärme analüüside kohta. Sain arsti juurde numbri alles septembriks, aga tunnen ennast halvasti. Esineb tugevat südamekloppimist ja ärevust.
Ferritiin T3 1,19,
TSH 4,95 ja T4 82,2.
Tarvitan türoksiini 0,50 mg päevas. Kas tegemist on ületalitusega?
Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie halva enesetunde põhjuseks ei ole kilpnäärme talitluse häire. Hormoonanalüüsid on enam-vähem korras ja L-türoksiini võite jätkata kuni endokrinoloogi jutule pääsemiseni samas annuses.
Pidage perearstiga aru halva enesetunde võimalike põhjuste üle.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.