mikroadenoom ja endometrioosi ravimine 15.05.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere!
olen 27.a rasestuda püüdnud 3.a. Detsembris avastati MRI-ga hüpofüüsis mikroadenoomi kolle, probleeme oli kõrge prolaktiini tasemega, võtsin bromocriptini, nüüd on normis. Hiljaaegu tehti mulle laproskoopia ja avastati endometrioosi II aste. Endo raviks soovitati muuhulgas zoladexi, lugesin ravimiinfolehelt, et ravim võib põhjustada hüpofüüsi kasvajate veritemist. Kas minu mikroadenoomi kolde puhul, peaks ma sellele märkusele tähelepanu pöörama ja vältima selle ravimi kasutamist ja küsima alternatiivi sellele ravimile, mis ei mõjutaks niimoodi seda adenoomi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Hüpofüüsi mikroadenoomi puhul pole veritsust vaja karta ja zoladexi võite kasutada. Prolaktiini taset peate jälgima pidevalt (vähemalt 6-kuulise intervalliga) ja vajadusel võtma bromokriptiini kogu aeg. Ka endometrioosi on kindlasti vaja ravida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.