prolaktinoom 07.12.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen võtnud ~8 aastat Parlodeli tablette (1/2 tabl. päevas) kuna mul organism toodab prolaktiini liiga palju. 1 aasta tagasi hakkasin Parlodeli asemel võtma Bromocriptini, toimeained ju samad. Ja viimase aasta jooksul olen hädas olnud tupeseenega. Ka praegu vohab ja ravi ei aita, kas võib seente tihedam esinemine olla seotud nimetatud ravimitega? Kas võib nii olla et Parlodel ei soodusta seent, aga Bromocriptin soodustab. Günekoloogid on teinud kõik bakterite analüüsid ,aga midagi pole leitud.

Lugupidamisega, E.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Parlodeel on samuti bromokriptiin, üksnes teise kaubandusliku nimetusega. Bromokriptiin tupeseent ei soodusta. Sellest haigusest on aga mõnikord üsna raske lahti saada ja tuleb veidi kannatust varuda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.