Tugev karvakasv lapsel 06.11.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Lgp.dr.Ambos!
Olen oma 8-aastase tütre pärast mures.Nimelt on tüdrukul kätel ja jalgadel ülitugev karvakasv.Iseenesest pole ju tegu haigusega aga probleem on selles, see mõjub tütrele tugeva kompleksina.Teadagi lapsed on koolis julmad ja õelad, pidevad narrimised jm.Tüdruk ise on ka tagasihoidliku loomuga ja ujedavõitu.Kas on oht, et murdeeas suureneb karvakasv veelgi rohkem?Ja kas selle vastu tänapäeva meditsiin midagi avastanud pole?
Õnnetu ema

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
E-meili teel on raske objektiivselt Teie tütre karvakasvu hinnata. Puberteedieas suureneb karvakasv nn. meessuguhormoonsõltuvates piirkondades (kaenlaalused, häbeme piirkond). Karvakasvu kätel-jalgadel ei pruugi see mõjutada. Soovitan paluda perearstilt saatekirja lasteendokrinoloogile, kes hindab Teie lapse probleemi ja teeb vajadusel lisauuringuid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.