madal veresuhkru 30.08.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mida see tähendab, millised vaevused sellega kaasnevad ja kuidas madalat veresuhkrut ravitakse? Minu 1aasta ja 2 kuusel poisil mõõdeti veresuhkru tasemeks 2,6 ja seda ca 4 tundi peale hommikusööki. Laps ise on hästi aktiivne ja rõõmsameelne, kuid oma vanuse kohta kaalus 9,3 kg. Võib see olla normaalne või tuleb teha täiendavaid uuringuid. Lisaks kahtlustatakse ka seda, et organism ei omanda piisavalt rasvasid (mustuse proovis oli vastav näitaja kõrge, kuid uue proovi vastused pole veel tulnud).

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Veresuhkru väärtus 2,6 mmol/l on liiga madal ka väikelapse jaoks. Samas on glükomeetriga mõõtmisel suur veavõimalus ja seepärast oleks mõistlik analüüsi korrata (soovitavalt veeniverest) hommikul tühja kõhuga. Madala veresuhkru põhjuseid võib olla mitmeid ja kui ka korduval uuringul ilmnevad liigmadalad väärtused, tuleb teha lisauuringuid (ka neerupealiste hormoonid, kasvuhormoon, kõhunäärme talitlus jne). Seda korraldab lastearst või lasteendokrinoloog.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.