Klipnäärme hormoon 31.05.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 25aastane naine, lapsi ei ole, kuigi soovinud oleme üle 2 aasta. Mees uuritud. Uurin, et millised tunnused võiks viidata kilpnäärme ala või ületalitusele ning millistel juhtudel on kilpnäärme tegevusega seotud hormoonid "süüdi" lastetuses?
Millistel puhkudel peaks lastetu naine tulema endokrinoloogi vastuvõtule, kas on üldse mõtet/vajadust? Viiteks, et õde läheb vastuvõtule, esimene rasedus tal katkes, arvatakse, et tal on probleeme kilpnäärmega.
Tervitades,
Kadi

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Põhiline arst, kes Teie viljatusprobleemiga tegeleb, on Teie günekoloog. Pidage temaga nõu. Olen kindel, et ta on huvitatud Teie igakülgsest uurimisest ja annab vajadusel kindlasti saatekirja endokrinoloogile. Viljatus võib olla seotud kilpnäärme alatalitlusega (ületalitlus tavaliselt viljatust ei põhjusta), kuid sel juhul peaksid ilmnema ka teised terviseprobleemid - tursed, naha kuivus, külmatunne, unisus, uimasus, apaatia, hääle muutused jne. jne.. Samas võib kujunev alatalitlus olla ka veel nii tagasihoidlik, et vaevusi õieti ei olegi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.