ripsmete välja langemine 02.04.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on sekundaarne hüperparatüreoidism, saan ravi calcigraniga. Küsimus on selline, kas see haigus võib põhjustada ripsmete väljalangemist? Kas calcigrani tarvitades peaksid vaevused, sealhulgas ripsmete väljalangemine taanduma. või see ei ole nii? On sellele haigusele üldse mingit ravi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
See haigus ei põhjusta ripsmete väljalangemist ja Calcigrani abile ripsmete suhtes lootma jääda ei saa.
Nagu nimetuski ütleb, on sekundaarne hüperparatüreoos sekundaarne nähtus s.t. tingitud mingist põhihaigusest, mis toob kaasa kaltsiumi taseme languse veres. Kõige sagedasem sekundaarse hüperparatüreoosi põhjus on krooniline neerupuudulikkus, mis on omakorda põhjustatud mingist neeruhaigusest või neeru kahjustusest suhkurtõve või kõrgvererõhutõve poolt. Sekundaarse hüperparatüreoosi kulg ja prognoos sõltuvad põhihaiguse kulust ja prognoosist. Paluge selles suhtes selgitust oma raviarstilt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.