Kilpnääre ja antikehade hulk veres 09.03.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere Doktor !

Minul avastati eelmine aasta kilpnäärme ületalitlus, samas antikehade hulk veres oli ka ligikaudu 1000 ringis. mida näitavad antikehad? kas lisaks ületalitluse kilpnäärme põletikku? ja kuidas üldse põletikku ravida? Kas viinakompress kaekale sobiks? olen 17 aastane neiu. Ehk oskate aidata?

Tervitades ja jõudu teie töös soovides,
Margit

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Antikehade kõrge tiiter näitab, et ületalitluse põhjuseks on Teil kilpnäärme autoimmuunne haigus - difuusne toksiline struuma. Ja ei midagi muud.
Viinakompressi pole kaelale teha vaja. Difuusset toksilist struumat ravitakse tablettidega, tõsisematel juhtudel radioaktiivse joodi või lõikusega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.