kilpnäärmehaigus ja laps 20.02.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mehel avastati eelmisel aastal kilpnäärme ületalitlus ja määrati tabletiravi. Korraks ravi mõjus, aga siis tuli uus ägenemine ja tabletidoosi suurendamine. Arsti sõnul tuleb siis, kui haigus veel peaks ägenema, kasutusele võtta radiojoodravi või lõikus. Igal juhul lõppeks see kilpnäärme alatalitluse ja eluaegse tabletivõtmisega. Samas oleme mõelnud veel ühe lapse peale - kas see mõte tuleb nüüd päevakorrast maha võtta või millises haiguse faasis oleks võimalik lapsele mõelda? Vanust on juba üle 35, nii et väga kaua enam sellele aega mõelda ei ole.
K.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei radiojoodravi ega kilpnäärme lõikus muuda Teie abikaasat viljatuks. Radiojoodravi järel soovitatakse küll mõnda aega rasedusest hoiduda (naistel 6 kuud, meestel on see periood veelgi lühem). Kilpnäärme alatalitlus kompenseeritakse asendusraviga ja Teie abikaasa võib edaspidi elada kõigiti täisväärtuslikku elu kartmata haiguse uut ägenemist.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.