Radiojoodi ravi järgsed päevad. 28.12.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kui võimalik,siis vastake palun ruttu!
Mul on plaaniline radiojoodiravi, mis toimub 02/01/2006, peale seda pean nädala vältima lähemat kokkupuudet lastega...Kuidas on loomadega? Lapsed organiseeritud vanaema juurde. Kas pean ka kassid sinna saatma?
Kuidas on lood abikaasaga...Kallistamine,muu füüsiline lähedus on välistatud või mitte?
Kas Tiotili võtan edasi seniks kuniks kuu pärast ravi arstile lähen või sellest päevast alates kui radiojoodi saan?
Arst on puhkusel ja üle küsida temalt ei saa, need küsimused turgatasid mulle pähe alles nüüd.

Ette tänades,
Külli

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kasse ja abikaasat maale vanaema juurde saata pole vaja. Ka kallistada võite. Täiskasvanud inimesele ei põhjusta Teie ümber mõneks päevaks vähesel määral tõusnud kiirgusfoon mingeid kahjustusi.
Tiotiili võtmist jätkake alates kolmandast päevast peale radiojoodravi. Praegu võite need mõned päevad, mis radiojoodravini on jäänud, ilma tiotiilita olla. Kuu aega peale radiojoodkapsli neelamist tuleb teha kontrollanalüüsid, mille alusel saab ka tiotiili annust korrigeerida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.