tsh ja Hcg seos 23.05.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Vabandan, kui küsimus on vales kohas. Mure selline, et käimas 6. rasedusnädal ja hcg on 5000 ja TSH on 6,8. Nädal tagasi oli hcg 800 ja TSH 5,7. Kas on normaalne, et TSH tõuseb koos hcg-ga või on see juba rasedusele ohtlik? Enne rasedust diagnoositi kilpnäärme alatalitus ja praegu jätkan ravi Thyroxiniga. Võtan päevas 3/4 tabelti. Oleksin väga tänulik vastuse eest, kuna olen juba väga mures.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Vabandan hilinenud vastuse pärast, konsulteerisin veel ka rasedaid jälgiva kolleegiga. Raseduse ajal organismi vajadus kilpnäärmehormoonide järele suureneb ja asendusraviks kasutatava L-türoksiini annust tuleb tõsta. Nii on see ka Teie puhul. Nõrmist kõrgemad TSH väärtused näitavad kilpnäärme alatalitluse ebapiisavat kompensatsiooni. L-türoksiini annust tuleks suurendada esmalt tervele tabletile (100mcg) päevas ja kuu aja möödudes teha uus hormoonanalüüs. Võimalik, et L-türoksiini annust tuleb tõsta veelgi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.