ületalitus läks üle alatalitusele 24.01.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen aastaid kannatanud ületalituse all, tabletid ei aidanud, tekkisid probleemid südamega.
Kilpnääre kiiritati 1/2 aastat tagasi.Peale kiiritust analüüsid endiselt halvad -ületaltus -võtsin tablette tiotil. Nüüd tegin uued analüüsid-on alatalitus.Tabletid jäid ära.
Kas väsimus, kehakaalu tõus, öine higistamine, hingamise raskused ja süüa ei jõua ka -kurk väsib ära : on tingitud sellest.
Sai vist väga keeruline, palun saadke vastus nii kiiresti kui võimalik.
Ettetänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie ravi radiojoodiga (seda peate vist silmas kiirituse all) on olnud edukas. Püsiva alatalitluse teke ongi see, mida tahame saavutada. Nüüdsest hakkate saama asendusravi L-türoksiiniga (sünteetilise kilpnäärmehormooniga), mida võtate edaspidi eluaeg. Ületalitlus ei tule enam kunagi tagasi.
Kehakaal peale radiojoodi tavaliselt tõuseb veidi, kuid see on lihtsalt ületalitluse jooksul kaotatud kaalu taastamine ja hormoonanalüüside normaliseerudes võite soovi korral dieedi ja liikumisega liigsetest kilodest edukalt vabaneda. Väsimuse, hingamisraskuste ja kurguvaevuste üle pidage nõu oma raviarstiga. Siin võib olla ka mingi muu põhjus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.