ka 1tüüpi dibeedik 30.12.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

mu tütar haigestus sell aasta septembris diabeeti.mina sustin teda mixtard30/70 hommikul 9ü ja õhtul 5ü.hommikuti on alati mu tutrel körged veresuhkrud kuni 16,üle selle pole olnud siis sustin 9ü aga öhtul on tal normis köik kuni 5-9 näiduni ja enne magama minekut on sama palju olnud aga just hommikuti on tal körge,ei ole alla ka teinud.ja mul on veel actrapid ka aga ma sustin siis kui päeval on päris körged olnud,aga meil ei ole olnud veel päeval körged,päeval on olnud usna normis köik samad nagu öhtulgi.vahe peal ta ei taha oodet ka suua eriti enne löuna sööki ja vahest ka peale öhtu sööki .ma tahtsin kusida miks on hommikuti veresuhkrud körged kas on tingitud et palav jne.laps kaalub 19kg ja pikkus on 104 ja kaib lasteaias.tal ei olnud ega väsimust ega uimasust,ta on löbus ja röömsameelne pole kurtnud et on olnud paha olla,arsti juurde laksin sellepärast et ta kogu-aeg jöi ja tahtsin teada kui palju tal veresuhkur on,oli 15.aga kui ta sööb oote ajal 3mandariine(see teeb 1lü)sööb kella21.00,aga kas sellepärast äkki on veresuhkrud hommikuti körged.
ette tänades.head aastavahetust teile.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Vabandan, et vastus kaua viibis! Pühad tulid vahele ja tahtsin konsulteerida ka lasteendokrinoloogiga.
Esiteks soovitan lapsele peale õhtusööki maiustusi mitte anda. Mandariinid- apelsinid võib süüa hommikul või lõuna ajal. Siis võtab päevane aktiivne liikumine veresuhkru kiiremini alla.
Teiseks soovitan edaspidi kahelt insuliini süstilt üle minna 3-4 süsti skeemile, mis võimaldab saavutada paremat kompensatsiooni ja reguleerida paremini ka hommikust veresuhkrut.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.