Miks mul kasvavad karvad seal,kus neid naistel ei 25.08.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 21 aastane ja önnetu.
Mul on mure,sest mul kasvavad karvad löua all, köhupeal, rindadel k.a. rinnaibude ymber. Kuidas oleks neist vöimalik jäädavalt vabaneda? Ja kui ma peaks rasedaks jääma,kas siis see vöib muutuda raskekujuliseks hirsutismiks.
Praegu on gynekoloog määranud mulle Diane 35 antibeebipillid, need pidid ka karvakasvu pidurdama. Kuidas ma saaksin oma elu täisväärtuslikumalt elama hakata, mil moel ma saan nendest karvadest jäädavalt lahti?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Olete õigel teel. Just Teie günekoloog on esimene, kellelt abi küsida liigse karvakasvu puhul. Diane-35 on õige valik, ainult toime hindamiseks tuleb neid pille võtta vähemalt 6 kuud. Siis võib otsustada, kas neist Teile ka kasu on. Diane võtmise ajal on kasulik külastada ka mõnda kosmeetikakabinetti ja uurida karvaeemaldusmeetodite kohta. Vähemalt näo piirkonnast saab karvad nii eemaldada, et nad pikka aega tagasi ei kasva.
Rasedust ärge kartke, Teie karvakasvu see tõenäoliselt ei rohkenda. Mida tähendab täisväärtuslik elu? Teie jaoks tõenäoliselt seda, et vabaneksite oma välimusega seotud kompleksidest. Jõudu Teile selleks!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.