kilpnäärme alatalitus ja 1 tüübi diabeet 02.08.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 45 a naine. Juunis avastati kilpnäärme alatalitus ja 1 tüübi diabeet peale haiglat oli tervis 2 nädalat enam-vähem normis , siis tekkisid lihaste ja liigeste valud mis on läinud järjest hullemaks . Mõned päevad on parem siis valutavad jälle KÕIK lihased ja liigesed niin tugevalt et ei ole võimalik magade ja iga liigutus on väga valus.Enne oli ainult jalgade valu, seegi pähiliselt veenilaienditest ja pikkade päevade õhtuti. On tekkinud ka higistamine . Õõsel higistan 3 vahetust riideid läbimärjaks Päeval higistan hooti. tekib hüpo tunne , aga enamus kordadel on suhkur normis , võiks pigem madalam olla . Suhkur on olnud 7-10 ringis , on esinenud ka 3,2 suhkruid ja tunne on higistades sama. Vahelduvalt esinvad ka külmavärinad .Perearst päletikku kuskil ei leidnud.Palavikku pole. Enne päevi, mis hilinesid ligi 2 nädalat ,oli temp 37,0. Päevade hilinemine on ka väga haruldane, pole enne olnud.
Vererõhk 90-100 , alumine 60.See on olnud alati madal, Hemoglobiin 100, haiglasse minnes 84. ka muud näitajad on normi suunas liikunud , välja arvatud enesetunne.
süstn Lantust 19 . Novorapidi 3korda ja Ltüroksini 100 Valuvaigistina Tramadoli
olen proovinud ka muid,muud aga ei toimi .

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie probleemile meili teel lahendust leida ei saa. Pöörduge selle arsti poole, kes Teid haiglas ravis. Võib-olla on peale suhkurtõve ja kilpnäärmehaiguse küljes veel mõni tõbi, mis lihasvalusid põhjustab. Sageli siis, kui tõsisemad probleemid leevendust leiavad, tulevad nende varjust välja uued.
Rohke higistamine, eriti öösiti, viitab siiski hüpodele. Peale mõnenädalast kuni mõnekuulist insuliinravi võib saabuda nn. mesinädalate periood, kui insuliinivajadus väheneb. Suhkrut langetab ka kuum ilm ja füüsiline koormus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.