FT4 25,4 17.06.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere,

aastaid tagasi diagnoositi krooniline autoim. türeoidiit. Hiljutised analüüsid olid küll normi piires, kuigi FT4 normist pisut kõrgem - 25,4, Antikehad 20, TSH 0,871, FT3 4,8. Hetkel mingit ravi kilpnäärmele ei ole. Mida näitab FT4 ja kas on normaalne selline hormoonide kõikumine, kui aasta tagasi oli FT4 12,0 ?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
FT4 näitab kilpnäärme poolt toodetud ja vereringesse paisatud hormooni hulka antud konkreetsel ajahetkel. See näitaja võib kõikuda üsna palju sõltuvalt aastaajast, menstruaaltsükli faasist, joodisisaldusest toidus jne. (selline kõikumine on normaalne). Kompensatsiooni hindamisel peame usaldusväärsemaks näitajaks TSH-d, mis on stabiilsem (Teil normi piirides).
Seega on Teie kilpnäärme talitlus korras ja ravi vaja ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.